Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku

W ciągu niemal dziesięciu lat istnienia Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Rożyńsku Wielkim zyskał rangę jednego z najciekawszych wydarzeń artystycznych regionu Mazur Garbatych. Oryginalne recitale muzyki poważnej na zabytkowych organach firmy Sauer oraz na innych instrumentach, a także występy zespołowe, odbywają się w malowniczo położonym wśród jezior, lasów i łąk kościele parafialnym św. Szczepana i gromadzą wielu miłośników muzyki z całego kraju.

Festiwalowe koncerty to prawdziwe święta muzyki klasycznej, podczas których nie tylko się muzyki słucha, ale także o niej rozmawia. Po koncertach bowiem publiczność ma możliwość wymiany myśli z wykonawcami podczas specjalnie zorganizowanego spotkania na świeżym powietrzu.

Pomysł spotkań z artystami z kraju i ze świata od początku istnienia festiwalu wzbudza entuzjazm wśród przybywających z całej Polski słuchaczy i stałych bywalców lokalnej społeczności, a sami muzycy czerpią niemało satysfakcji z bezpośredniego kontaktu z publicznością. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny

ks. Marek Waluś
Proboszcz Parafii pw. św. Szczepana w Rożyńsku Wielkim i pomysłodawca festiwalu