Konferencja: Św. Jan Paweł II i jego wartości – transmisja online

Z okazji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II w dniu 14 maja odbędzie się konferencjaTemat: Św. Jan Paweł II i jego wartości od godz. 10.00 transmisja online.

Pierwszy blok będzie też ze specjalną dedykacją dla dzieci i młodzieży zachęćcie wszystkich z waszych wspólnot do udziału w konferencji i prześlijcie informację swoim znajomym. Szczegółowy program na stronie www.tomasz.elk.pl  Formularz rejestracji będzie dostępny od niedzieli 10 maja po godz. 18.00. Zgłoszenia do 13 maja

Osoby, które pracują w szkołach, księża i nauczyciele, tez katecheci proszeni są o zgłoszenie się przez stronę  Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

Po zgłoszeniu zostanie przesłany link do konferencji

14.05.2020 r.  godz.10:00 – 14.00

CZ.I  PROGRAM

W programie e- konferencji:

• 10.00 –  powitanie i wprowadzenie w temat konferencji.

Przesłanie Św. Jana Pawła II do dzieci i młodzieży – blok dla dzieci i młodzieży  i nauczycieli uczących (kamishibai o Janie Pawle II – prezentacja formy pracy  z uczniami, wystąpienia przedstawicieli młodzieży. Nauczyciele, którzy się zgłoszą na konferencję, będą mogli przekazać link do logowania swoim uczniom).

• 11.00  Obecność i nauczanie Jana Pawła II w odniesieniu do współczesnego świata – prof. Stanisław Grygiel, Rzym –  wykładowca filozofii człowieka na Papieskim Uniwersytecie Laterańskimw Rzymie, był konsultorem Papieskiej Rady ds. Rodziny. Kierował katedrą Karola Wojtyły na Papieskim Instytucie Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.
  • 11.30  Nauczanie Jana Pawła II – konteksty pedagogiczne– dr Ryszard Skawiński,  Ełk – dr nauk humanistycznych specjalność pedagogika, wykładowca U-WM w Olsztynie, nauczyciel konsultant MODN w Ełku.
  • 12.00  Matka Boża w życiu i nauczaniu Jana Pawła II  – o.  dr Krzysztof Wieliczko OSPPE, administrator Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II.
  • 12.45  Przesłanie jakie zostawił nam Jan Paweł II podczas pobytu na Mazurach –  Ks. prał. kan. mgr lic. Jarema Sykulski, proboszcz parafii p.w. NSPJ i kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Suwałkach.
  • 13.30  Kształtowanie świata wartości w poezji i dramatach Karola Wojtyły i Jana Pawła II– dr Anna Karoń Ostrowska dr filozofii, adiunkt w Akademii Ignatianum w Krakowie, członkini Rady Programowej Instytutu Myśli Józefa Tischnera, redaktorka „Więzi”, główny specjalista ds. badań naukowych w Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, koordynator Krytycznego Wydania Pism Karola Wojtyły-Jana Pawła II.

14.05.2020 r. | godz.15:00 – 18.00 transmisja online

Cz. II Refleksyjno – modlitewna

Powitanie wszystkich  i wprowadzenie w program w kaplicy p.w. św. Tomasza Apostoła w Ełku – ks. Jarosław Dąbrowski

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – ks. Jarosław Dąbrowski

15.15 – Eucharystia pod przewodnictwem J.E. ks. Bpa Jerzego Mazura SVD

16.15- adoracja Najświętszego Sakramentu – prowadzenie wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Paweł Apostoł

17.00 – Różaniec cz. Światła – wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Paweł Apostoł

17.40 – nabożeństwo majowe

Spotkajmy się na wspólnej refleksji i modlitwie.

Pozdrawiam serdecznie  w imieniu organizatorów Agnieszka Opaluch