Konkurs „Mój szkolny kolega z misji”

W Niepokalanowie odbył się finał  XVII edycji ogólnopolskiego konkursu: „Mój szkolny kolega z misji”. W konkursie wzięły udział 273 szkoły (szkoła podstawowa grupa wiekowa I-III – 98; szkoła podstawowa grupa wiekowa IV-VI – 115; oraz 60 gimnazjów). W ramach kategorii charytatywnej zebrano 35 000 zł, które Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przekaże środki na remont i wyposażenie szkoły w wiosce Mann w Republice Środkowoafrykańskiej.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią. w kaplicy św. Maksymiliana Kolbego. Mszy Św. przewodniczył i homilie wygłosił ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Następnym punktem spotkania była uroczysta gala, w której rozdano nagrody dla laureratów. W przeprowadzenie Konkursu zaangażowało się 1 400 nauczycieli, katechetów i wychowawców, aktywizując 4 500 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Po uroczystej gali dla wszystkich uczestników była możliwość zwiedzenia sanktuarium i muzeum.

Nasza diecezja zajęła następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA CHARYTATYWNA

Szkoła podstawowa klasy I-III

Szkoła podstawowa klasy IV-VII

II miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli

KATEGORIA MUZYCZNA

Szkoła podstawowa klasy IV-VII

I miejsce – Janek Jaroszewski, Zosia Jaroszewska;  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej

I miejsce – Julita Gajek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej

KATEGORIA PLASTYCZNA