Kosewo – Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe

Rys historyczny: Do 1 lipca 2002 r., duszpasterstwo w parafii sprawowali Księża Salwatorianie. Budowę kościoła rozpoczął śp. Ks. kan mgr Artur Śliwowski w 2003 r. Konsekracji kościoła dokonał 24. VI 2007 r. J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur.

Wyposażenie: Świątynia wybudowana jest z cegły, strop stanowi konstrukcja żelbetowa oparta na filarach, które z jednej strony sa ukryte w ścianie bocznej kościoła, za którą jest zakrystia. Dach jest pokryty dachówką a wznosząca się na 20 m nad nim wieża zakończona jest krzyżem i pokryta blachą miedzianą. W wieży jest zawieszony dzwon napędzany napędem elektrycznym. Kościół jest jednonawowy. Nad prezbiterium i nad chórem znajdują się główne okna świątyni. Posadzka kościoła jest ułożona z płytek granitowych. Na prezbiterium stoi marmurowy ołtarz oraz ambona. Tabernakulum natomiast umieszczono na cokole na osi kościoła. Nad tabernakulum wisi obraz Św. Maksymiliana a nad nim rzeźbiony Krzyż. Sedillę dla celebransa stanowi dębowy tron scalony na stałe z siedzeniami dla asysty po obu jego stronach.

Grupy parafialne: Żywy Różaniec, Ministranci i Lektorzy, Parafialny Zespół Caritas, Schola.

Odpusty: św. Maksymiliana Marii Kolbego – 14 sierpnia

Księgi parafialne: od 1990

Plebania: Budynek murowany, usytuowany tuż przy głównej drodze.

Cmentarz: Cmentarz komunalny we wsi Kosewo.

Z parafii pochodzą: ks. Krzysztof Brodzik.

Do parafii należą miejscowości: Czerwonki, Górne, Kosewo, Kosewo Kolonia, Miejski Las, Probark Mały, Probark Nowy, Wólka Baranowska, Zawady.

Kaplice: Filialna pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jakubowie.

Adres:

Kosewo 9
11-700 Kosewo
Email: Email
Telefon: (89) 742-45-98

Msze święte:

10:00 (kaplica w Jakubowie)
Dni powszednie: 18.00 (zimą 17.00)