Krucjata Różańcowa za Ojczyznę w Orzyszu

Jaką siłę daje codzienne odmawianie różańca? Odmawiać różaniec samotnie czy z rodziną? Modlić się tylko w październiku czy przez cały rok? Dlaczego odmawianie różańca jest najlepszą bronią do walki ze złem?

Odpowiedzi na te pytania zostały udzielone w minioną niedzielę – w święto Matki Bożej Różańcowej – zarówno dorosłym jak i dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. Tego dnia także zostały poświęcone różańce. Po Mszy św. odbył się Marsz Różańcowy, który przeszedł ulicami Orzysza. W rozważanie Tajemnicy Chwalebnej włączyła się cała społeczność parafialna m.in. członkowie Nieustającego Różańca i Dzieła Nieustannej Nowenny, dzieci i młodzież, członkowie Ruchu Rodzin czy członkowie Kół Różańcowych.

Na zakończenie Marszu Różańcowego nastąpiło zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania marszu. Policji z Orzysza składamy serdeczne podziękowania za zapewnienie bezpiecznego przemieszczania się.

Joanna Dziatkowiak