KWARTALNE SZKOLENIE PARAFIALNYCH ZESPOŁÓW CARITAS

24 listopada 2018 r. w Caritas Diecezji Ełckiej odbyło się kwartalne, ostatnie tego roku, szkolenie Parafialnych Zespołów Caritas. W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 osób. Szkolenie poprowadzili: ks. dr Ryszard Sawicki – wicedyrektor Caritas i Anna Rudzińska.

Podczas spotkania kapłan poruszył wiele kwestii dotyczących akcji organizowanych przez Caritas. Następnie zabrała głos Anna Rudzińska, mówiąc na temat Bożonarodzeniowej Zbiórki Żywności, Spiżarni Caritas i Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej dla Najuboższej Ludności 2014-2020 (Podprogram 2018).

Przybyłe osoby zostały mile zaskoczone występem artystycznym pt. „Pisk Białego Orła” w wykonaniu młodych ludzi – podopiecznych ze świetlicy „Quo vadis” w Ełku. Wolontariusze byli pod ogromnym wrażeniem patriotycznych treści zaprezentowanych w postaci gry aktorskiej i śpiewu. Widzowie mieli również swój udział w przedstawieniu poprzez wspólne odśpiewanie Polskiego Hymnu i oddanie hołdu Polakom poległym w obronie naszej Ojczyzny.

Wicedyrektor podziękował wszystkim za tak liczne przybycie i za to, że są i działają  na chwałę Bożą, że każdego dnia stawiają czoło trudnościom dnia codziennego i w tym wszystkim znajdują radość niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Szkolenie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i już niektórzy z nas tęsknią za następnym.

Anna Rudzińska