Majowe Pieśni Religijne „Chwalcie łąki umajone” – zaproszenie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Przenajświętszej w Pawłówce, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Urząd Gminy w Przerośli

oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Przerośli

serdecznie zapraszają na

XIV Powiatowe Spotkania Zespołów Ludowych Suwalszczyzny Śpiewających Majowe Pieśni Religijne „Chwalcie łąki umajone”.

Śpiewy majowe odbędą się przy przydrożnym krzyżu w Kruszkach, gmina Przerośl, w dniu 28 maja 2017 r. o godz. 1300. Uroczystości rozpocznie Msza Święta wraz z ceremonią poświęcenia pól.

Tegoroczne śpiewy majowe organizatorzy jak również i zespoły ludowe wykonujące pieśni pragną ofiarować Matce Najświętszej w 100. rocznicę objawień fatimskich.

Organizatorzy w ten sposób wychodzą naprzeciw sugestiom zespołów ludowych Suwalszczyzny, które pragną kontynuować śpiewy majowe osadzone w tradycji lokalnej, aby ocalić od zapomnienia i pozostawić potomnym rzadko już wykonywane pieśni o tej tematyce.