Manifestacja świętości na ulicach Ełku

Akcja Katolicka diecezji ełckiej ,28 października, była organizatorem procesji ku czci Wszystkich Świętych.

– Po raz pierwszy także w naszym mieście – Ełku, pragnęliśmy zapoczątkować tę formę uczczenia życia i drogi do świętości ludzi, wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy – mówi diecezjalna Prezes AK, Aneta Wolna.

W Marszu brały udział całe rodziny. Stał się on manifestacją rodzinnej radości, zgody i jedności. Była to także okazja, by dać świadectwo naszej wiary,
w szczególnym czasie, Roku Ducha Świętego.

W czasie procesji były niesione relikwie świętych. Dzieci i młodzież, na czas procesji utożsamili się z postacią swojego ulubionego świętego, zakładając charakterystyczne elementy stroju lub ich symbole, atrybuty.

– Przebierając się za świętego Brata Alberta, bardzo utożsamiłem się wewnętrznie z tą postacią. Skłoniło mnie to do lepszego poznania życiorysu
i zasad duchowym, jakie miały miejsce u tego świętego – mówi uczestnik marszu, ks. Adrian.

Inicjatywa ta od kilku lat spotyka się z żywym przyjęciem w różnych miastach naszego kraju.

ks. KZ