Marsz dla Życia i Rodziny w Augustowie

To już piąty raz jak w Augustowie mogliśmy uczestniczyć w Marszu dla Życia i Rodziny.

O godz. 11.30 w augustowskiej bazylice rozpoczął się koncert chóru Kontrapunktu z Ełku, następnie uroczysta Msza Święta w intencji rodzin i dzieci nienarodzonych. Parę minut po godz. 13.00 zgromadziliśmy się na rynku Zygmunta Augusta, gdzie rozpoczęły się dalsze uroczystości. Po uroczystym powitaniu, ulicami Mostową i Zarzecze do amfiteatru przeszedł V Augustowski Marsz dla Życia i Rodziny. Tam na uczestników marszu czekało mnóstwo atrakcji, nie tylko dla dzieci. Oprócz zabaw i gier edukacyjnych były koncerty i występy taneczne.

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby. To święto wszystkich rodzin. Uczestniczą w nim przede wszystkim rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia, młodzież oraz osoby starsze. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Ełcki, Starosta Augustowski oraz Burmistrz Miasta Augustowa.

Fot: Marcin Ziemiński