Marsz Świętych ulicami Ełku

Akcja Katolicka Diecezji Ełckiej serdecznie zaprasza w niedzielę, 28 października 2018 r. ,do uczestnictwa w procesji ku czci Wszystkich Świętych.

Inicjatywa ta od kilku lat spotyka się z żywym przyjęciem w różnych miastach naszego kraju. Po raz pierwszy także w naszym mieście pragniemy zapoczątkować tę formę uczczenia życia i drogi do świętości ludzi, wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy.

Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny. Niech Marsz Świętych stanie się manifestacją rodzinnej radości, zgody i jedności. Będzie to także okazja, by dać świadectwo naszej wiary, w tym szczególnym czasie.

W czasie procesji będą niesione relikwie świętych. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, aby na czas procesji utożsamili się z postacią swojego ulubionego świętego, a może też najmniej znanego, zakładając charakterystyczne elementy stroju lub ich symbole, atrybuty. Dodatkową atrakcją będzie rozdawanie cukierków, zawiniętych w papierki, na których przechodnie odnajdywać będą cytaty osób, których życie zasłużyło na miano świętej drogi tu, na ziemi.

Program marszu :

15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia w parafii katedralnej