MARYI POWIEDZ TAK…

….to temat skupienia dla dziewczyn, które odbyło się 21.10.2018r., w domu Sióstr Elżbietanek w Giżycku.

Cały dzień wpatrywałyśmy się w postać Maryi, która wielkodusznie odpowiedziała na wezwanie Boga.

Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla późniejszego czasu zbawienia. Na to pełne tajemnicy powołanie Boże Maryja odpowiedziała w sposób wielkoduszny i godny, tak jak wielcy powołani obydwu Testamentów, tak jak w przyszłości odpowie Jej Pierworodny. A jak my w codziennym życiu odpowiadamy na wezwanie Boga? Jaka jest nasza odpowiedź? Jak układamy sobie nasze życie? Te i inne pytania były tematem wielu refleksji tego dnia oraz konferencji którą wygłosił nam ks. Rafał Hrynko z Gołdapi. Wspólna Msza, konferencja i warsztaty były planem skupienia, który pochłaniał nas całkowicie. Gdy wybiła godzina 15.00 zgromadzeni na Koronce do Miłosierdzia Bożego zakończyłyśmy czas naszego skupienia.  Serdecznie zapraszamy na skupienie pt: „Święta Barbara kobietą adwentu”, które odbędzie się 8 grudnia 2018r. Zgłoszenia prosimy kierować do: s.Salezja 797-547-188.

Siostry Elżbietanki z Giżycka