Maturzyści z ACE zawierzyli swoja przyszłość Matce Bożej

Maturzyści z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego w Augustowie wraz z ks. Emilem Raczkowskim udali się 25 września na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Celem wspólnego wędrowania modlitewnego było zawierzenie Matce Bożej przyszłości tegorocznych abiturientów.

Niemal 120 młodych ludzi modliło się o dar mądrości i światło Ducha Świętego na czas egzaminów, a także o dobry wybór drogi życiowej. Po dotarciu do Studzienicznej młodzież wraz z opiekunami zgromadziła się na Mszy Świętej w kaplicy na wyspie. Ks. Emil w wygłoszonym słowie zachęcał młodych aby nie popełniali błędów starszych i nie zmarnowali swojego życia, które teraz na dobre się rozpoczyna. Najlepszą metodą na każdy egzamin jest „modlić się jakby wszystko zależało od Boga, a uczyć się jakby wszystko zależało od nas”.

Po Eucharystii rozpoczęło się wspólne świętowanie przy ognisku. Całości towarzyszyła radosna atmosfera, a co najważniejsze nikogo nie trzeba było namawiać by wspólnie wyruszyć drogę i zawierzyć swoją przyszłość Matce Bożej.

ACE Augustów