Modlitwa za dzieci w katedrze ełckiej

W intencji dzieci, z racji dzisiejszego ich święta, w dniu patronki diecezji ełckiej – Matki Kościoła, modlił się w katedrze ełckiej bp. Jerzy Mazur, biskup ełcki. Msza św. była transmitowana przez lokalne media, Radio 5. Od kilkunastu lat Eucharystia ta była odprawiana na Placu Jana Pawła II. W tym roku z racji panującej epidemii modlitwa miała miejsce tylko w ełckiej katedrze.

W homilii bp podkreślił, że nie może zabraknąć modlitwy za dzieci, w tak ważnym dla nich dniu. „Spotykajcie się z Jezusem, żywym i prawdziwym w Eucharystii. Jezus żyje i On chce, żebyś ty żył. Chce się z tobą spotkać, czeka na ciebie we wspólnocie Kościoła. Maryja, nasza Matka, Ona zawsze nas prowadzi na spotkanie ze swoim Synem, Jezusem Chrystusem.” – apelował bp. ełcki. „Maryja widzi, czego nam w tych ostatnich tygodniach brakuje, czego nam potrzeba. Brakuje nam radości, brakuje nam nadziei i wiary, że Bóg jest z nami. Ona wszystkie te sprawy zbiera i zanosi je do swojego Syna. Zaufajmy Jezusowi.” – dodał.

„Kochane dzieci Maryja prosi nas o modlitwę. Odmawiajcie różaniec. On jest kołem ratunkowym. Miejcie je zawsze przy sobie, a nie utoniecie. Trzymajcie tę broń i tarczę w ręku. Zwyciężajmy tą bronią w tym trudnym dla nas czasie pandemii coronawirusa. Trwajcie na modlitwie różańcowej w waszych domowych kościołach.”- tłumaczył bp. Mazur.

Biskup ełcki złożył dzieciom życzenia. „Życzę wam kochane dzieci, by Msza św. była dla was taką autostradą do nieba, drogą którą idziemy do nieba. W każdej Mszy św. przychodzi sam Chrystus, żeby nas umacniać na tej drodze. Życzę wam, żebyście głosili żywego Boga. On jest z nami! Trzymajcie się Mistrza.”

Mszę św. uświetnił swoim śpiewem zespół dziecięco-młodzieżowy działający przy parafii pw. św. Tomasza Apostoła z Ełku.

ks. kz