Modlitwa za Maturzystów

Decyzją naszego Pasterza, tegoroczna Uroczystość Zwiastowania jest w całej diecezji dniem szczególnej modlitwy za maturzystów. Chcemy wypraszać dla nich odwagę wypowiedzenia Bogu tak, jak zrobiła to Maryja w momencie zwiastowania. Pragniemy modlić się też o potrzebne łaski na czas rozeznawania swojej drogi i obranie dalszego kierunku swojego życia, zgodnego z wolą Boga.

Do wspólnej modlitwy zapraszamy Wielebnych Księży jak i Wasze Wspólnoty Parafialne. Wiemy, że to właśnie od młodzieży zależy, w jakim kierunku pójdzie świat, czujmy się więc za nich odpowiedzialni.

Zachęcamy Wielebnych Księży do szczególnego zaproszenia maturzystów na jedną z Mszy Świętych, czynnego zaangażowania ich w Liturgię oraz trwania wraz z Nimi przed Najświętszym Sakramentem.

W razie jakichkolwiek niejasności zapraszam do kontaktu.

Ks. Adrian Sadowski

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Ełckiej