Moto- majówka w Pozezdrzu

1 maja br. w parafii św. Stanisława w Pozezdrzu k. Giżycka na Mazurach w diecezji ełckiej odbyła się już 3. Moto-Majówka pod patronatem MIVA Polska i motocyklistów z grupy „God’s Guards” – księży motocyklistów oraz Biskupa Jerzego Mazura SVD ordynariusza diecezji ełckiej i zarazem Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Moto-majówka rozpoczęła się Mszą świętą w intencji motocyklistów i ich rodzin, której przewodniczył, Proboszcz parafii i inicjator tego wydarzenia ks. Krzysztof Karbowski: – Chcemy zawierzyć sezon Bogu. Pogoda nam sprzyja. Prośmy o tę pogodę, abyśmy jeździli z poszanowaniem drugich. W koncelebrze uczestniczyło 12 księży, w tym ks. Jerzy Kraśnicki dyrektor MIVA Polska, który w słowie do zebranych podkreślił misyjny charakter zlotu. „Jako uczniowie-misjonarze od Chrztu jesteśmy posłani, aby dawać świadectwo naszej wiary. Nasz sposób spędzania wolnego czasu także może być pięknym świadectwem miłości do Chrystusa. – powiedział dyr. MIVA Polska. Podkreślił też, jak ważną rolę w życiu i pracy misjonarzy pełnią środki transportu, także motocykle, które są cennymi narzędziami w ich codziennych trudach, aby dotrzeć do swoich wiernych.

Po Mszy Św. ponad 300 motocyklistów wyruszyło w paradę po mazurskich okolicach. Po powrocie na uczestników zlotu czekał obfity i smaczny poczęstunek przygotowany przez parafian z Pozezdrza. Na scenie zagrał lokalny zespół oraz zaśpiewały dzieci z pobliskiej szkoły.

Tegoroczna Moto-Majówka miała jeszcze jeden szczególny charakter. Motocykliści mogli nie tylko wesprzeć dzieło misyjne ale również ofiarować najcenniejszy dar, jakim jest krew. Przez cały czas obecny był Krwiobus z RCKiK z Olsztyna oraz Fundacja Ratownictwa Motocyklowego, którzy przybliżali kwestie ratowania życia.

Stoisko MIVA Polska, jak co roku, cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku z okazji zlotu przygotowane zostały specjalne moto-blachy. Wszelkie zebrane ofiary podczas wydarzenia zostaną przekazane za zakup motocykla dla Sióstr Pallotynek w Doume w  Kamerunie. W ubiegłym roku dzięki zbiórce zakupiono motocykl dla misjonarzy w Kaga Bandoro w Republice Środkowej Afryki.

za: miva.pl