Myśliwi po raz trzeci zapraszają na Festyn Łowiecki „Ełkowisko”

Uroczysty przemarsz łowczych Ełkiem, pokazy sygnalistyki, koncerty muzyki łowieckiej i pokazy ras psów myśliwskich — to tylko część atrakcji, które będzie można zobaczyć podczas III Festynu Łowieckiego „Ełkowisko” 16 września.

Już po raz trzeci ełckie środowisko myśliwych organizuje Festyn Łowiecki „Ełkowisko”.  W tym roku myśliwi znów chcą uchylić rąbka tajemnicy swojej profesji. Trzecia edycja Festynu Łowieckiego „Ełkowisko”, odbędzie się 16 września,  na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Parkowej. Uroczystości zainauguruje Msza św. w ełckiej katedrze.
— Celem naszego przedsięwzięcia jest szeroko rozumiana edukacja proekologiczna łowiectwa oraz rozpowszechnienie wśród społeczeństwa mało znanej kultury i tradycji myśliwskiej — mówi Kazimierz Raczyński, jeden z organizatorów festynu.
Program Ełkowisko – 16 września 2018 roku:

9:30 Zbiórka na Placu Katedralnym

• Początek zbiórki krwi.
  • Początek zbiórki na wyposażenie hospicjum „Niebieski Parasol” w materace antyodleżynowe.

9:45 Msza Święta w Katedrze Świętego Wojciecha

10:50 – 11:10 Przemarsz uroczystego orszaku myśliwych i ich gości

Spod Katedry Świętego Wojciecha do Centrum Edukacji Ekologicznej – przez ul. Żeromskiego, Zielony Mostek i ul. Parkową.

11:20 Otwarcie Festynu z sygnalistami grającymi „Darz Bór”

Sygnaliści z Nadleśnictwa Ełk oraz Zespół Muzyki Myśliwskiej Hubertus działający przy Kole Łowieckim „Cyranka” w Sztumie i Kwidzyńskim Centrum Kultury.

11:30 Powitanie gości

11:45 – 12:00 Występ orkiestry dętej

Kapelmistrz – Grzegorz Karpowicz

12:00 – 12:30 Występ Sokolników na scenie

12:30 – 12:45 Kuchnia myśliwska

Wojciech Charewicz, jeden z najlepszych kucharzy myśliwskich, przyrządzi gulasz myśliwski

• Pokaz psów ras myśliwskich.
  • Prezentacja Technikum Leśnego z Białowieży.
  • Zakończenie zbiórki krwi.

13:40 – 14:10 Występ zespołu „Na Mazurską Nutę”

14:10 – 14:30 Koncert Sygnalistów z Nadleśnictwa Ełk

• Degustacja potraw z kuchni myśliwskiej.

14:30 – 15:30 Konkursy z nagrodami

• W wykonaniu Wojciecha Charewicza.
  • Na strzelnicy laserowej.

16:00 – 16.30 Koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej Hubertus

16:30 – 17:30 Koncert Zespołu Cezary Makiewicz i Koltersi

Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock i pop, tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki.

17:30 Zakończenie imprezy

Podczas trwania imprezy będą prowadzone bezpłatne: badania poziomu cukru, pomiar ciśnienia, badanie wzroku.

W trakcie festynu odbędą się ponadto: warsztaty rzeźbiarskie, warsztaty z lepienia z gliny, konkursy edukacyjne PZŁ, wystawa trofeów krajowych i zagranicznych, wystawy rękodzieła, degustacja dziczyzny.