Nie żyje ks. prał. Jan Wróblewski – uroczystości pogrzebowe

Przewielebni Kapłani,

Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Diecezjanie

Z żalem i nadzieją Życia Wiecznego z Chrystusem informuję, że we wtorek, dnia 17 kwietnia 2018 roku zginął śmiercią tragiczną w wypadku drogowym, śp. ks. prał. Jan Wróblewski (68 lat życia, 43 lata Kapłaństwa), Kapłan emeryt diecezji ełckiej, były proboszcz i budowniczy kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Augustowie i były proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.

Program uroczystości pogrzebowych będzie następujący:

19 kwietnia ( czwartek)

godz. 17:00 – wystawienie trumny z ciałem śp. Ks. prał. Jana Wróblewskiego w Bazylice pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

godz. 18:00 – Msza Święta żałobna pod przewodnictwem Ks. infułata Antoniego Kochańskiego

20 kwietnia (piątek)

godz. 11:00 – Msza święta pogrzebowa w Bazylice pw. NSJ w Augustowie pod przewodnictwem. J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego

Zachęcam do modlitwy za śp. ks. prał. Jana Wróblewskiego i Jego najbliższych,

a wszystkich dysponujących czasem zapraszam do udziału w uroczystościach pogrzebowych Zmarłego Kapłana.

Księża proszeni są o zabranie własnych szat liturgicznych.

Requiescat in pace

Ks. Marcin Maczan