Niedziela Misyjna w Węgorzewie

W Niedzielę Misyjną, 20 października przeżywaliśmy parafialny dzień II Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej.

Podczas każdej Mszy świętej została przybliżona tematyka misji dzięki zaangażowaniu sióstr z Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego, które posługują w naszej parafii. Siostry przygotowały oprawę każdej Mszy świętej, a także stoisko misyjne, na którym można było zapoznać się z czasopismami oraz książkami poświęconym misjom i pracy misyjnej, dodatkowo w ten sposób wspierając misjonarzy swoją ofiarą. Szczególny wkład miała siostra Danuta, która specjalnie na ten dzień przybyła do naszej parafii, aby podzielić się swoim doświadczeniem ponad 30 letniej pracy w Angoli. S. Danuta pokazała codzienność pracy wśród trędowatych, dzieci ulicy i najuboższych, jak również przypomniała o Orędziu Papieża Franciszka na miesiąc misyjny i że każdy ochrzczony jest wezwanym do bycia misjonarzem. Wezwanie to musimy realizować również tu w naszym mieście. Natomiast po wieczornej Mszy św. swoim doświadczeniem pracy w Moskwie podzieliła się siostra Alina, która na co dzień opiekuje się naszą zakrystią. Dzięki obecności w naszej wspólnocie siostry Elzy z Timoru Wschodniego mieliśmy również możliwość posłuchania śpiewu w języku portugalskim. Wieczorem siostry poprowadziły również różaniec, który był poświęcony misjom oraz prowadzony w różnych językach: indonezyjskim, angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i timorskim. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie i ciekawe zaprezentowanie tematyki misyjnej.

ks. Przemysław Przekop