Nieplanowane…. – 18.11.2019r., kino ECK, godz. 19.30

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Jeszcze żywe są w nas duchowe przeżycia związane z Polską pod Krzyżem, a już
Pan Bóg zaprasza do kolejnego dzieła. Tym razem nie organizujemy wydarzenia modlitewnego, lecz angażujemy się w dystrybucję filmu. Dlaczego?

„Nieplanowane” to film o aborcji; niezwykły, dotykający serc, zmieniający myślenie. Nie mieści się w żadnym stereotypie/schemacie „film o aborcji”. Nie jest propagandowy, nie osądza, nie oskarża, po prostu opowiada prawdziwą historię, najmłodszej w historii Stanów Zjednoczonych, dyrektorki kliniki aborcyjnej. Swoją amerykańską premierę miał 21 lutego tego roku i wywołał tam ogromne poruszenie. Tysiące ludzi zmieniło swoje myślenie na temat „wolności wyboru”, setki ludzi porzuciło pracę w klinikach aborcyjnych, w 9 stanach zmieniane jest prawo dopuszczające aborcję. W Polsce „Nieplanowane” może stać się początkiem duchowej rewolucji i nowym otwarciem w naszej narodowej dyskusji/debacie/wojnie na temat aborcji. Ten film powinien zobaczyć każdy.  (Maciej Bodasiński)

Patrząc od strony duchowej, film „Nieplanowane” można porównać tylko z „Pasją”, Mela Gibsona – to po prostu trzeba obejrzeć. Naprawdę wstrząsający scenariusz, świetna reżyseria i gra aktorska oraz treść, która domaga się naszej odpowiedzi – widzieliśmy go już kilka razy na pokazach przedpremierowych i za każdym razem płakaliśmy, jak dzieci.

Proszę zróbcie wszystko, aby wiadomość o filmie, dotarła do jak największej liczby ludzi. Organizujcie grupowe wyjścia do kin, zapraszajcie młodzież, członków rodzin, przyjaciół i znajomych. Zapewniamy: nikt nie będzie zawiedziony – to jest potężny obraz.
(Lech Dokowicz)

Wszystkie informacje na: www.nieplanowanewpolsce.pl

 Kilka najważniejszych faktów poniżej:

 KRÓTKI OPIS
Jako jedna z najmłodszych dyrektorów kliniki Planned Parenthood w USA, Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Głęboko wierzyła w słuszność tego, co robiła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co zmieniło wszystko.MOC FILMU
“Nieplanowane” opowiada o najbardziej polaryzującym temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej. Siła filmu jest ogromna, bo pokazuje dramatyczną transformację kobiety, która najpierw tworzyła od wewnątrz klinikę aborcyjną Planned Parenthood, a potem stała się jedną z najskuteczniejszych osób broniących życia.Film najpierw pojawił się w USA i próbowano go blokować. Burza spowodowana zablokowaniem reklamy filmu, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze, która otarła się o amerykański Kongres. W części stanów dochodziło do sytuacji, w których dziewczęta mogły zabić dzieci, a nie mogły zobaczyć filmu. Konta społecznościowe promujące film były blokowane.

A mimo to odniósł sukces kinowy i ideowy.

Mocno wierzymy, że film jest szansą jakiej do tej pory w Polsce nie było. Szansą, by poruszyć tych Polaków, którzy albo są zwolennikami aborcji, albo nie mają stanowczej opinii.

PREMIERA FILMU
Absolutnie krytycznie ważny jest pierwszy tydzień od daty premiery (tj. 1-7 listopad 2019). Jeśli film się obroni poprzez frekwencję – cała machina „kinowa” będzie wspierać „Nieplanowane”. Jeśli nie – film straci szansę, bo na jego miejsce wskoczą inne tytuły.

Piszemy o tym dlatego, że mieliśmy już wiele rozmów, które świadczą o tym, że ludzie chcą iść na film, ale że nie mają pojęcia, że ten pierwszy tydzień jest tak ważny. I nie ma dla nich problemu, by organizować siebie/grupy w tym czasie – tyle tylko, że musieli się dowiedzieć o tym priorytecie.

DYSTRYBUCJA KINOWA
Na ten moment film wyświetlony będzie w ponad 150 lokalizacjach. Ta liczba ciągle rośnie, a pełna ich lista pojawia się tutaj: http://www.rafaelfilm.pl/nieplanowane/#Lista-kin

CO TRZEBA ZROBIĆ W TEJ CHWILI?
Pojawiła się w Internecie strona http://www.NieplanowaneWPolsce.pl, na której znajdują się wszystkie materiały, które można pobrać i udostępniać dalej, po to, by jak najwięcej osób dowiedziało się o filmie. Ważne, by jak najwięcej osób się zaangażowało w modlitwę i promocję.

Trzeba położyć nacisk na tydzień premiery – by zachęcać osoby do organizowania się w grupy, które odwiedzą kina. Bez względu na to, czy będą to małe grupki przyjaciół, czy całe wspólnoty, które wypełnią sale po brzegi. Ważne, by ludzie zobaczyli film i dali sygnał w kinach, że było warto. A jeśli film spodoba się widzom – to oni poniosą go dalej (co miało miejsce w innych krajach).

PLAKAT I ULOTKI
https://www.nieplanowanewpolsce.pl/wsparciepromocyjne

INSTRUKCJA JAK ZORGANIZOWAĆ POKAZ
https://www.nieplanowanewpolsce.pl/zorganizujpokaz

W kilku miastach w Polsce kina organizują pokazy przedpremierowe. Największy z nich odbywa się w Krakowie. Osoby chętne można odsyłać do strony.

Film „Nieplanowane” jest ważnym krokiem na naszej duchowej drodze. Musimy podjąć poważną walkę o całkowite uzdrowienie Polski od skutków grzechu aborcji.

Niech Matka Boża Niepokalana nas prowadzi,
Organizatorzy Polski pod Krzyżem

Tu możesz nabyć bilet: http://kino.elk.pl/film/dobry-seans-nieplanowane/