Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

1458721330

W czwartek 10 listopada rozpocznie się Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Centralna uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana odbędzie się 19 listopada, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a następnego dnia we wszystkich kościołach w Polsce.

Nowenna obejmuje 9 dni, podczas których będzie rozważany fragment Ewangelii z krótkim komentarzem oraz modlitwy do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana.

W pierwszym dniu nowenny modlimy się o uznanie Panowania Jezusa Chrystusa Króla i poddanie się Jego Prawu. Kolejne trzy dni obejmują dziękczynienie za 1050-lecie Chrztu Polski, za Boże miłosierdzie oraz za matczyną opiekę Maryi Królowej Polski. Piąty dzień skupia się na przeproszeniu za narodowe grzechy, szósty na modlitwie z wyrzeczeniem się szatana. W siódmym dniu nowenny zostaną złożone przyrzeczenia, pełnienia woli Jezusa Chrystusa Króla, a w ósmym, wierni zobowiążą się do budowy Królestwa Jezusa Chrystusa Króla w naszym Narodzie. Tematem ostatniego dnia nowenny będą słowa „Chrystus Królem w całym Narodzie i Ojczyźnie”.

Oto tekst nowenny   do pobrania:

Nowenna_przed_jubileuszowym_aktem-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana