niedziela, 30 października 2011 03:17
Z inicjatywy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Suwałkach Szkolna Wspólnota podjęła działania związane z obroną najwyższych wartości: BÓG - HONOR - OJCZYZNA.
Wobec nasilającej się propagandy zła, polegającej na eliminowaniu z życia publicznego znaków wiary i narodowej tożsamości, młodzi ludzie pragną zwrócić uwagę na to, że ich przyszłość powinna wyrastać ze zdrowych korzeni, że Krzyż jest dla nich znakiem wiary i tożsamości narodowej. Stąd przesłanie krucjaty: "W OBRONIE KRZYŻA STANĘ!"
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Suwałkach czują się spadkobiercami chlubnych tradycji tej najstarszej suwalskiej Alma Mater, w której przed 25 laty młodzież i nauczyciele bronili Krzyża.
Na spotkaniu z J. E. ks. Bp Jerzym Mazurem, które odbyło się 25.10.2011 r. w szkole - uczniowie zwrócili się do Biskupa Ełckiego o przyjęcie Patronatu nad krucjatą i przedstawili propozycje realizacji przedsięwzięcia skierowanego do uczniów szkół suwalskich, diecezji ełckiej, młodzieży kraju i świata.
Uroczysta inauguracja krucjaty planowana jest na 25.11.2011 r. w Suwałkach godz. 13.00 (konkatedra pw. Św. Aleksandra).
Bliższe informacje przekazywane będą na bieżąco.
Piękne są wypowiedzi uczniów suwalskiego liceum na temat inicjatywy:
Jestem przekonana, że nasza krucjata ma głęboki sens gdyż pośród jazgotu pseudo wartości potrzebny jest mocny głos Prawdy, a Krzyż jest takim WYKRZYKNIKIEM! Mam nadzieję, że cały świat nas usłyszy i tym wołaniem się przejmie, bo jest to dla świata ostatnia deska ratunku!
Ania z II klasy I LO im. M. Konopnickiej w Suwałkach
Nie mogę pogodzić się z faktem, że grupa ludzi poranionych; z jakimiś dewiacjami narzuca większości idee, które niszczą system wartości, za który całe pokolenia oddawały życie. Jestem dumny, że uczę się w szkole, w której zawsze i młodzież i nauczyciele bronili i bronią Krzyża.
Marcin z I klasy I LO im. M. Konopnickiej w Suwałkach