Olecki Wieczór Uwielbienia Bożego Ciała

W dniu 11 czerwca 2020 roku w Olecku, na placu miejskim w centrum miasta odbył się II Olecki Wieczór Uwielbienia Bożego Ciała. Organizatorem była Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego wraz ze swoimi duszpasterzami księdzem Proboszczem Waldemarem Barnakiem i księdzem Wikariuszem Arkadiuszem Gutowskim, który razem ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „EMAUS” przygotował i poprowadził trzygodzinną modlitwę uwielbienia przed wystawionym w centrum miasta Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Wsparciem była także osoba księdza Neoprezbitera Łukasza Kulikowskiego, który służył przez cały wieczór Sakramentem Pojednania.

,,Zostaliście oświeceni przez Ducha Świętego, żeby zorganizować ten wieczór uwielbienia  w to wspaniałe święto i to wszystko się udało” – powiedział ksiądz biskup Adrian Galbas, który przyjął spontaniczne zaproszenie księdza Arkadiusza i wspólnoty Emaus.  Razem z nami ksiądz Biskup modlił się i wygłosił słowo do zebranych na placu.

,,Uwielbienie jest zawsze konsekwencją wiary. Nie można wielbić Jezusa jeśli w Niego nie wierzymy. I właściwie patrząc na to jaką mamy skłonność do wielbienia Jezusa, możemy po tym zmierzyć naszą wiarę…” –  mówił dalej ksiądz Biskup Adrian. Wygłoszone słowo było pełne nadziei, otuchy i miłości połączonej z troska o ludzi, o nas. Również poświęcił swój czas na bezpośrednią rozmowę z ludźmi na placu, którzy takiej potrzebowali.

„Umówmy się na to, że będziemy robić wszystko co możliwe, żeby na Boże Ciało 2021 ten plac był zapełniony ludźmi, którzy przyjdą dlatego, że będą chcieli wielbić Jezusa, a będą chcieli wielbić tylko dlatego, że zobaczą Go w nas, żywych monstrancjach” – takie zadanie zostawił nam ksiądz Biskup Adrian.

Mocno wierzymy, że te słowa księdza Biskupa zmobilizują nas, przede wszystkim do weryfikowania własnego życia i do codziennego pytania o to: jaką jestem monstrancją i czy nią jestem?

To był dobry czas dla tych którzy posługiwali, dobry czas dla całego miasta i wielkie błogosławieństwo płynące z żywej obecności Boga, który realnie był pośród nas.

ks. Arkadiusz Gutowski

Relacja fotograficzna: