Ołtarz adoracji „Światło Pojednania i Pokoju” w Sejnach

Ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju”W dniach od 22 listopada do 5 grudnia 2016 r., w parafii pw. Nawiedzenia NMP mamy zaszczyt i łaskę modlitwy przed ołtarzem „Światło Pojednania i Pokoju”. Na tym ołtarzu odbywała się Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem.

Ołtarz ten jest jednym z „Dwunastu Gwiazd w Koronie Matki Bożej”. Jest to dzieło, które ma na celu wykonanie dwunastu ołtarzy, które będą w różnych ważnych miejscach na wszystkich kontynentach. Będą to miejsca modlitwy o pokój na świecie. Ołtarz jest przepiękny, docelowo trafi do Sanktuarium Maryjnego w Kibeho, w Rwandzie. Zanim jednak tam dotrze, peregrynuje po różnych miejscach.

Sejny są jedynym miejscem peregrynacji w naszej diecezji. Modlitwa o pokój na świecie, między narodami, w naszych rodzinach i w sercach jest bardzo ważną intencją. W naszej parafii mamy okazję przez ten czas do Adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej i indywidualnej modlitwy codziennie od godz. 8:30 do 17:30. Po Mszy Św. o godz. 8.00, o godz. 12.00, 15.00 i 17.00 odmawiamy wszystkie części różańca – modlitwy o jaką Matka Boża prosiła wszystkich – w intencji pokoju.

Natomiast dnia 2 grudnia o godz. 17:30 będzie Msza Święta a po niej adoracja prowadzona przez Młodzież naszego oddziału KSM, na którą zapraszamy młodych i wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji pokoju. Zaproszenie kierujemy do mieszkańców całej naszej parafii, oraz dekanatu Sejny. Niech to będzie kontynuacja ŚDM, spotkajmy się razem w tym wyjątkowym czasie.

Ks. Kamil Borys