Orszaki Trzech Króli w Diecezji Ełckiej (Zaproszenie)

Trwamy w czasie Bożonarodzeniowym… Za kilka dni, 6 stycznia, będziemy świętować uroczystość Objawienia Pańskiego. I w tę to uroczystość, gromadzimy się na ulicznych jasełkach setek miast w Polsce i na świecie, aby wraz z Mędrcami pokłonić się Bożej Dziecinie, aby z wiarą i miłością w sercu oddać hołd Bogu samemu. On nie nudzi się czekaniem … nie zniechęca, nie przestaje tęsknić, nie przestaje kochać. Więcej: On nas pragnie, pragnie naszej miłości.

Dlatego zapraszamy wszystkich diecezjan do wspólnego kolędowania ulicami miast i wiosek naszej diecezji w drodze do  „betlejemskiej” stajenki, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu. Spotkajmy się przy niej z nadzieją w sercu, z nadzieją w wierze i miłości. Bóg jest dla wszystkich.

W diecezji ełckiej w ogólnopolską akcję włączyły się m.in.: Ełk, Giżycko, Gołdap, Kamionki, Lipsk, Wiżajny, Mikołajki, Olecko, Pisz, Rajgród, Suwałki, Ruciane Nida, Sztabin, Stare Juchy, Węgorzewo, Sejny, Augustów i wiele innych miejscowości

Niech uczestnictwo w Orszaku będzie świadectwem Naszej wiary w przyjście Chrystusa