„Paczka bezdotykowa” dotarła już do ponad 1000 rodzin

Dzielenie się dobrem jest sztuką, a jednocześnie zadaniem dla każdego z nas. W związku ze stanem epidemii w Polsce Diecezja Ełcka i Caritas Diecezji Ełckiej uruchomiły Centrum Kryzysowe. Pracownicy i wolontariusze przez ponad dwa tygodnie przygotowywali „Paczki bezdotykowe”.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca, ponad 1000 paczek trafiło do osób potrzebujących, zwłaszcza starszych i samotnych. Wyrażamy radość, że udało się nam dotrzeć z pomocą żywnościową jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy.

– „Cieszymy się, że akcja Paczki bezdotykowej odbiła się niesamowitym echem wśród diecezjan, indywidualnych osób i firm z Polski i z zagranicy. Ten dar serca pomoże niejednej rodzinie przetrwać ten trudny okres epidemii, a jednocześnie godnie przeżyć zbliżające się Święta” – mówi ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej.

Staraliśmy się eliminować bezpośredni kontakt z odbiorcami paczek lub ograniczać go do niezbędnego minimum. Logistycznie wspierali nas kapłani koordynujący akcję wraz z wolontariuszami w 14 rejonach diecezji ełckiej, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – 41. Batalion Lekkiej Piechoty (414. Kompania) z Giżycka. – „Jestem dumna i bardzo szczęśliwa, że para moich rąk stała się pomocna w pełnieniu uczynków miłosierdzia” – stwierdza Halina Iwaszko, jedna z dzielnych wolontariuszek. – „Nie spodziewałam się, że ktoś o mnie pamięta. Ten dar pozwoli mi godnie przeżyć święta. Odzyskałam wiarę w dobrych ludzi” – mówi Eugenia, jedna z obdarowanych.

Caritas Diecezji Ełckiej wyraża wdzięczność osobom, firmom i instytucjom, które wsparły to dzieło. W sposób szczególny dziękuje:

– bp. Jerzemu Mazurowi SVD, Biskupowi Ełckiemu;

– bp. Adrianowi Galbasowi SAC, Biskupowi Pomocniczemu Diecezji Ełckiej;

– Caritas Polska;

– Warmińsko-Mazurskiemu Związkowi Przedsiębiorców Prywatnych w Olsztynie;

– Panu Edmundowi Borawskiemu – Prezesowi firmy „Mlekpol” z Grajewa;

– Panu Dariuszowi Sapińskiemu – Prezesowi „Mlekovity” z Wysokiego Mazowieckiego;

– firmie „Nord Partner” z Torunia Sp. z o.o.;

– firmie „Marakorny Czanieckie”;

– firmie „Develey Polska” Sp. z o.o.;

– firmie „Profi” Sp. z o.o. z Grabowa nad Prosną;

– Kapłanom Diecezji Ełckiej, którzy przekazali „dar serca”;

– Ofiarodawcom prywatnym z naszej diecezji, kraju i z zagranicy.

Ełcka Caritas zachęca do dalszego włączania się w to wielkie dzieło. Naszym pragnieniem jest towarzyszyć i wspierać kolejnych potrzebujących w tym trudnym czasie. Dołącz do grona osób czyniących dobro i pomóż przygotować nam kolejne 1000 paczek. Jedna „Paczka bezdotykowa” to tylko 45,00 zł, a niesie ze sobą aż tyle dobra, radości i nadziei. W akcji można wziąć udział przekazując dowolną kwotę na ten cel.

Wpłat można dokonywać na konto Caritas Diecezji Ełckiej

PKO BP SA o/Ełk 29 1020 4724 0000 3302 0027 2369

z dopiskiem Paczka bezdotykowa.