Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

11-600 Węgorzewo
strona www
Telefon: 87 427 21 53

Rys historyczny: Kościół parafialny został wybudowany w 1913 r. jako kościół mniejszości katolickiej. Po wojnie funkcjonował jako kaplica filialna. W 1960 r. Ks. Bp Tomasz Wilczyński przekazał kościół na własność Księżom Salwatorianom. Parafię erygował 27 czerwca 1989 roku Ks. Bp Edmund Piszcz, Biskup Warmiński. W 1990 r. odłączono część parafii do nowoutworzonej par. MB Fatimskiej, prowadzonej także przez Księży Salwatorianów.

Wyposażenie: Budynek świątyni z cegły, pokryty dachówką. Ołtarz główny wykonany jest z drewna. Po obu stronach ołtarza, na ścianach bocznych wiszą obrazy: Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Jezusa Miłosiernego. W centralnej części prezbiterium jest zawieszony krzyż.

Grupy parafialne: Żywy Różaniec (6 róż), Ministranci i Lektorzy, scholie, Parafialny Zespół Caritas.

Odpust: Niedziela Dobrego Pasterza (IV Niedziela Wielkanocna)

Księgi parafialne: od 1989 r.

Msze Święte:

20:00 (w wakacje)