Pielgrzymi z parafii pw. Zwiastowania NMP w Janówce odwiedzili Wilno i Troki

Nie tak dawno Litwę odwiedził papież Franciszek.  Nasza parafia pw. Zwiastowania NMP w Janówce udała się 20 października na pielgrzymkę autokarową na Litwę ( Wilno – Troki ). Każdy pielgrzym pojechał ze swoimi intencjami, aby podziękować Matce Bożej Ostrobramskiej za wysłuchanie próśb i prosić ją o dalsze prowadzenie każdego z nas.
Zwiedziliśmy:  Rynek Starowileński, Cmentarz na Rossie, Kościół Świętego Piotra i Pawła na Antokolu,Ostra Brama ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Uniwersytet Wileński (z zewnątrz), Katedra Wileńska, zabytkowe kościoły – św. Anny, Bernardynów i Św. Michała; Cerkiew Świętego Ducha.
O godz. 12.00 naszego czasu ks. Eryk, sprawował Mszę Św. przy Obrazie Matki Bożej Ostobramskiej w intencji naszego ks proboszcza Wacława oraz wszystkich parafian z Janówki. Dziękujemy Panu Bogu za czas, który przeżyliśmy na Litwie. Każda pielgrzymka jeszcze bardziej każdego z nas umacnia i uczy jeszcze głębszego zawierzenia Matce Bożej.
  Ks. Eryk