Pielgrzymka Maturzystów 2017

Dnia 13 października z maturzystami pielgrzymować będziemy do duchowej stolicy Polski – Jasnej Góry. Bardzo proszę, aby ten czas, wspólnie z młodzieżą,  przeżyć na medytacji, skupieniu i modlitwie. Dobrze się stanie jeśli maturzyści przeżyją sakrament pokuty, nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz inne wspólne nabożeństwa.

Proszę, abyśmy nie opuszczali spotkania z zaproszonym prelegentem. W tym roku konferencję przeprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki z Radomia – psycholog, znany i ceniony duszpasterz akademicki. Ksiądz prof. Marek opublikował setki konferencji w Internecie dotyczących spraw miłości, małżeństwa – również tego w kryzysie (Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR), uzależnień, powołań…, etc. Zapraszany jest na konferencje do grup młodzieżowych w kraju i zagranicą, a te cieszą się dużym zainteresowaniem. Prelegent, po zakończonej konferencji chce podjąć dialog z maturzystami i spróbować odpowiedzieć na nurtujące ich pytania i rozterki. Bardzo proszę, aby przygotować anonimowe pytania na kartkach, które odczytamy podczas spotkania albo zachęcić do zadawania pytań „na żywo”.

Program pielgrzymki rozpoczniemy o godz. 17.00  w auli o. Kordeckiego (vis-à-vis wejścia do Kaplicy Cudownego Obrazu) a zakończymy Mszą św. o godz. 23.00.

1. Bardzo proszę, aby w planie podróży uwzględnić 9 godzinny – obowiązkowy postój autokaru. Można przyjechać wcześniej i zwiedzić „skarby” Jasnej Góry.
  2. Zachęcam, aby każdy uczestnik zabrał ze sobą małą świecę, lub lampion, która będzie potrzebna podczas Drogi Krzyżowej.
  3. Ze względu na zimne wieczory proszę przypomnieć uczniom o ciepłych, najlepiej zimowych kurtkach i „małych” kanapkach. Sklepów spożywczych w bezpośrednim sąsiedztwie Jasnej Góry nie ma.
  4. Bardzo serdecznie proszę, aby wszyscy kapłani gorliwie posługiwali w konfesjonałachjuż po konferencji (w Kaplicy  i Wieczerniku proszę wymieniać się co jakiś czas).  Spowiadamy w Kaplicy Cudownego Obrazu – 6 konfesjonałów, Wieczerniku – 13,  oraz zwyczajem lat wcześniejszych na dziedzińcu Jasnej Góry. Proszę zabrać ze sobą fioletowe stuły

Foldery z programem można odebrać bezpłatnie w:

– w Ełku (Księgarnia św. Jerzego lub Wydziale Katechetycznym)

– Augustowie (par. MB Częstochowskiej, ks. Łukasz Kaczmarski tel. 507 025 662)

-Suwałkach (par. św. Aleksandra, ks. Konrad Sobiecki, tel. 515 252 604)

Wszystkich organizatorów wyjazdu maturzystów, bardzo proszę  o ofiarę na częściowe pokrycie kosztów pielgrzymki,  w kwocie 3 PLN od uczestnika.

Wpłaty dokonujemy w Wydziale, Księgarni lub na konto:

Ełcka Kuria Diecezjalna

Pl. Katedralny 1