Pielgrzymka różańcowa do Pereł

W święto Matki Bożej Różańcowej podobnie jak to było rok temu podczas „Różańca do granic” została zorganizowana piesza pielgrzymka różańcowa z Węgielsztyna do Pereł. Łącznie z parafii pielgrzymowało ponad 40 osób. We wspólnej modlitwie wzięły też udział siostry elżbietanki z Giżycka. O bezpieczny przemarsz zatroszczyli się strażacy z OSP w Węgielsztynie.

Podobne pielgrzymki różańcowe do Pereł  wyruszyły z parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Olszewie Węgorzewskim, z parafii wojskowej Św. Barbary w Węgorzewie, z parafii Św. Piotra i Pawła w Węgorzewie oraz Matki Bożej Fatimskiej w Węgorzewie.

Wszyscy pielgrzymi wraz z kapłanami przybyli do kościoła Miłosierdzia Bożego w Perłach, gdzie na zakończenie wspólnego pielgrzymowania została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. Klemens Litwin, dziekan dekanatu węgorzewskiego.

Oprawę muzyczną przygotował chór parafialny Josephus z parafii pw. św. Józefa w Węgielsztynie. Natomiast oprawę liturgiczną przygotowało Bractwo Św. Pawła z parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Węgorzewie.

Oprócz księdza dziekana obecni byli także księża: ks. kpt. Łukasz Józef Hubacz, ks. Tadeusz Krzywiński, ks. Zbigniew Chmielewski, ks. Radosław Pańko i ks. hm. Przemysław Przekop.

Po modlitwie był czas na posiłek. Przygotowali go parafianie z całej parafii węgielsztyńskiej, a w szczególności wspólnota modląca się w kościele w Perłach (Perły i okoliczne wsie) i  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Swój wkład miały także osoby: Agnieszka Szałko – Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Węgorzewie i Edward Ozga – Sołtys Pereł.

Ks. Zbigniew Chmielewski

Węgielsztyn