Pielgrzymka Suwałki-Wilno 15.07-24.07.2018r. Serdecznie zapraszamy!!!

Warto pomyśleć o czymś więcej, niż codzienność.

Pora na coś ważnego!

Może cierpisz z jakiegoś powodu – choroba, ciężki grzech, nieuzasadniony lęk i nie umiesz sobie z tym poradzić? A może wreszcie dobrze Ci się wiedzie w życiu i chciałbyś za to podziękować lub swoim szczęściem podzielić się z innymi? Zadaj sobie jeszcze jedno pytanie: Czy nie powinieneś wyruszyć na pielgrzymi szlak i pójść do Tej, „co w Ostrej Świeci Bramie” ? Tak, Ona może zmienić twoje życie. Na Jej ręce złożysz swoje błaganie, dziękczynienie, przeprosiny.

Pielgrzymka to niezwykły dar od Boga, z którego możesz skorzystać i uprosić upragnione łaski. Podążanie drogą pielgrzymowania, to zapowiedź wejścia na tę, na którą każdy musi wejść, by trafić do Królestwa Bożego. Ale to także czas odpoczynku duchowego, bo chociaż ciało może być zmęczone, dusza ma swoje święto.

W szaleńczej pogoni współczesnego świata, nie zastanawiaj się zbyt długo, wyrusz już 15 lipca na XXVIII Międzynarodową Pielgrzymkę Pieszą Suwałki-Wilno. Zgłoszenie można dostarczyć osobiście, przez Internet lub drogą korespondencyjną. Kartę zgłoszenia, jak również szczegółowe informacje uzyskasz na stronie internetowej: www.suwalki-wilno.salezjanie.pl

ROZPOCZĘCIE PIELGRZYMKI
SUWAŁKI – 15 lipca – godz. 7.00 Msza św. w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia. W przeddzień o godz. 21.00 odprawimy Apel Maryjny. 14 lipca trzeba dotrzeć do Suwałk, odebrać identyfikator i pakiet pielgrzyma. Wokół kościoła można rozbić namiot lub przenocować na korytarzu w domu parafialnym.

ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI
24 LIPCA – wejście Pielgrzymki (około południa) i uroczysta Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Pielgrzymi, którzy zapisali się na powrót autokarem w tym dniu, wyjeżdzają do Suwałk o godz. 18:00, do Warszawy o godz. 22:00. Autobusy w tym dniu do Suwałk wyjeżdzają sprzed Ostrej Bramy, natomiast do Warszawy sprzed szkoły w Nemezis.
25 lipca – dzień przeznaczony na zwiedzanie. Będą zorganizowane wycieczki po mieście i do różnych miejsc na Litwie. O godz. 19:00 Msza św. w kościele św. Ducha. Autobus do Warszawy w tym dniu, dla tych którzy wcześniej się zapisali o godz. 22:00.
26 lipca – rano po Mszy św. o godz. 6.30 w kościele w Nemezis i powrót autokarami do Polski (dla tych którzy się zapisali). W Suwałkach będziemy około południa.

Wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do dokonywania zapisu na pielgrzymkę duchową. To zaproszenie skierowane jest do osób doświadczających krzyża cierpienia: chorych, przykutych do szpitalnych łóżek, w podeszłym wieku, samotnych i opuszczonych. Jeżeli pragniecie swoje cierpienie ofiarować za siebie i innych, poproście osoby sprawne, aby Was zapisały na szlak pielgrzymowania w duchowej łączności do naszej Matki Miłosierdzia. Tę duchową łączność będziemy podtrzymywali na trasie poprzez codzienną modlitwą za Was i Wasze rodziny, podczas Apelu Maryjnego, jak również niosąc Wasze intencje przed Cudowny Obraz Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Wasza duchowa obecność na trasie pielgrzymki będzie wsparciem i umocnieniem dla pątników zmierzających ku Ostrej Bramie. Aby jak najlepiej przeżyć te rekolekcje w drodze, niezbędne jest Wasze duchowe wsparcie.