Pielgrzymka suwalska dotarła przed tron Matki Ostrobramskiej

W dziesiątym dniu uczestnicy salezjańskiej pielgrzymki z Suwałk do Ostrej Bramy dotarli przed tron Matki Miłosierdzia w Wilnie.

Na twarzach większości widać było, jak radość i łzy wzruszenia przeplatają się nawzajem.

Na Mszę św. w Ostrej Bramie do pieszej pielgrzymki dołączyły się jeszcze dwie: pielgrzymka autokarowa i rowerowa z parafii pw. Matki Miłosierdzia w Suwałkach, skąd 15 lipca wyruszyliśmy na nasze rekolekcje w drodze.

Mszy świętej na zakończenie pielgrzymki przewodniczył biskup pomocniczy diecezji ełckiej Romuald Kamiński, który wygłosił również okolicznościową homilię. Wśród koncelebransów był także ks. Inspektor Andrzej Wujek SDB, prowincjał salezjanów z Warszawy. Ksiądz inspektor przekazał pielgrzymom pozdrowienia z Rzymu od Rady Generalnej salezjanów, które przesłał na jego ręce ks. Radca Tadeusz Rozmus SDB, reprezentujący w radzie inspektorie z Europy Północnej, Południowej i Środkowo–Wschodniej.

Przed tron Maryi w Ostrej Bramie zanieśliśmy także Wasze intencje. Modliliśmy się również i za naszą ukochaną ojczyznę, by tak jak kiedyś, tak i dzisiaj wciąż była niezdobytym bastionem chrześcijaństwa w Europie. Modliliśmy się o pokój w sercach wszystkich Polaków i nawrócenie dla tych, którzy źle życzą Polsce.

Pielgrzymi w większości pozostaną w Wilnie do środy rana. To czas na zwiedzanie Wilna, miasta w którym Pan Bóg zechciał przypomnieć światu orędzie o swoim Miłosierdziu. Miasta wspaniałych kościołów, cmentarzy i śladów ważnych dla naszej historii wydarzeń.

ks. Jarosław Wąsowicz SDB

fot. Maria Kamińska

źródło: http://niezalezna.pl/102824-pielgrzymka-suwalska-dotarla-przed-tron-matki-ostrobramskiej