Pielgrzymki do Rzymu – dwie propozycje (autokarowa i samolotowa) – serdecznie zapraszamy

  1. Autokarem

NARODOWA PIELGRZYMKA DO RZYMU Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY URODZIN PAPIEŻA JANA PAWŁA II

ASYŻ – RZYM – PADWA

14.05 – 20.05.2020          

7 DNI          700 zł + 280 euro

PROGRAM:

1 DZIEŃ – 14.05

03:50 – ZBIÓRKA NA PLACU KATEDRALNYM PRZY KOŚCIELE ŚW. WOJCIECHA

04:00 – WYJAZD Z EŁKU; PRZEJAZD DO CZĘSTOCHOWY, MSZA ŚWIĘTA NA JASNEJ GÓRZE. NASTĘPNIE PRZEJAZD DO CZECH, ZAKWATEROWANIE W HOTELU, OBIADOKOLACJA, NOCLEG

 

2 DZIEŃ – 15.05

MSZA ŚWIĘTA, ŚNIADANIE. PRZEJAZD PRZEZ AUSTRIĘ DO WŁOCH, PRZYJAZD DO PADWY, MSZA ŚWIĘTA W BAZYLICE ŚW. ANTONIEGO, KRÓTKIE ZWIEDZANIE. NASTĘPNIE PRZEJAZD NA OBIADOKOLACJĘ I NOCLEG W OK. PADWY.

3 DZIEŃ – 16.05

ŚNIADANIE, PRZYJAZD DO WATYKANU: MSZA ŚWIĘTA, NAWIEDZENIE GROBU ŚW. JANA PAWŁA II, MODLITWA, ZWIEDZANIE BAZYLIKI ŚW. PIOTRA, PRZEJAZD DO HOTELU W OK. RZYMU, OBIADOKOLACJA I NOCLEG.

4 DZIEŃ – 17.05

ŚNIADANIE, PRZEJAZD DO RZYMU, MSZA ŚWIĘTA O GODZ. 10:30 Z UDZIAŁEM OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA W PRZEDDZIEŃ SETNEJ ROCZNICY URODZIN PAPIEŻA – POLAKA, NASTĘPNIE ZWIEDZANIE RZYMU RENESANSOWEGO, BAROKOWEGO I STAROŻYTNEGO Z PRZEWODNIKIEM MIEJSCOWYM. POWRÓT DO HOTELU, OBIADOKOLACJA I NOCLEG.

5 DZIEŃ – 18.05

ŚNIADANIE, PRZEJAZD DO ASYŻU, MSZA ŚWIĘTA, ZWIEDZANIE MIEJSC ZWIĄZANYCH Z ŻYCIEM ŚW. FRANCISZKA. PRZEJAZD DO HOTELU W OK. ASYŻU, ZAKWATEROWANIE, OBIADOKOLACJA I NOCLEG

6 DZIEŃ – 19.05

ŚNIADANIE, PRZEJAZD DO UDINE, MSZA ŚWIĘTA W KATEDRZE ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. PRZEJAZD DO CZECH, ZAKWATEROWANIE, OBIADOKOLACJA I NOCLEG.

7 DZIEŃ – 20.05

ŚNIADANIE, PRZEJAZD DO POLSKI, MSZA ŚWIĘTA W CZĘSTOCHOWIE. POWRÓT OK. 22:00.

 

ŚWIADCZENIA: 

  • AUTOKAR KLASY TURYSTYCZNEJ
  • NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG PROGRAMU
  • UBEZPIECZENIE KL I NNW
  • USŁUGA PILOTA
  • SKŁADKA NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
  • PRZEWODNIK MIEJSCOWY

UWAGI:

– Wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ

– Osoby mogą  dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.

– Zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 700 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane  osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr ważnego dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy.

– kwotę złotówkową wpłacić należy na podane konto do 20.04.2020 (nr konta: Bank PKO BP O/ EŁK  08 1020 4724 0000 3502 0006 2547)

– kwotę euro należy wpłacić na podane konto najpóźniej miesiąc przed wyjazdem (nr konta: Bank PKO BP   08 1020 4724 0000 3302 0139 3776,   BIC SWIFT:  BPKOPLPW)

 

TELEFON DO KONTAKTU: KS. JACEK UCHAN 501 142 057 

LUB BIURO EMANUEL  604 498 649

Włochy autokarem  – 7 dni– program do pobrania

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

 

2. SAMOLOTEM, kwietniowa, bardziej rozbudowana

Szlakiem św. Jana Pawła II, o. Pio i o. Dolindo

RZYM – WATYKAN-MONTE CASSINO- NEAPOL – MONTE ST ANGELO- SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO –MANOPPELLO– RIWIERA ADRIATYCKA –  LORETO – ASYŻ – CASCIA – RZYM

Program:

1 DZIEŃ

POLSKA-WŁOCHY/ WATYKAN

Zbiórka uczestników. Przejazd do Warszawy. Wylot do Rzymu. Przejazd do Watykanu. Udział w modlitwie Anioł Pański z Ojcem świętym     (jeśli Ojciec Święty przebywa w Watykanie). Zwiedzanie Rzymu: Zamek Świętego Anioła, Plac Navona, Panteon, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, fontanna di Trevi oraz wzgórze Pincio z którego można podziwiać panoramę miasta. Na zakończenie dnia nawiedzenie Bazyliki św. Jana na Lateranie oraz Świętych Schodów. Kolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

2 DZIEŃ

MONTE CASSINO – NEAPOL – SANKTUARIUM MB POMPEJAŃSKIEJ

Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino – zwiedzanie Opactwa Benedyktnów i Cmentarza Żołnierzy Polskich. Przejazd do Neapolu: nawiedzenie miejsc związanych z O. Dolindo i katedry św. Januarego – patrona Neapolu. Spacer po mieście. Panoramiczny objazd jedną z najpiękniejszych promenad Neapolu przy której leżą Castel Dell Ovu i Borgo Marinaro. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Pompejańskiej.  Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

3 DZIEŃ

MONTE DE ST ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium św. Michała Archanioła – jest ono najstarszym na świecie sanktuarium ku czci Świętego Michała Archanioła. Początki Sanktuarium sięgają przełomu V/VI w., a związane są z czterema objawieniami , które miały miejsce na przestrzeni wieków. Przejazd do San Giovanni Rotondo gdzie nawiedzimy grób O. Pio, następnie zapoznamy się z historią życia Świętego, poznamy miejsca związane ze św. O. Pio. Czas wolny na indywidualna modlitwę. Kolacja. Wieczorem możliwość uczestniczenia w modlitwie różańcowej przy grobie św. O. Pio. Nocleg.

4 DZIEŃ

LANCIANO –MANOPPELLO – RIWIERA ADRIATYCKA

Śniadanie. Przejazd do Lanciano, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, w którym przechowuje się od przeszło dwunastu wieków pierwszy i największy cud Eucharystyczny Kościoła Katolickiego. Następnie udamy się do Manoppello – sanktuarium Boskiego Oblicza. Przejazd na wypoczynek na Riwierze Adriatyckiej. Kolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ

RIWIERA ADRIATYCKA

Czas wolny na wypoczynek.

 6 DZIEŃ

LORETO-ASYŻ – CASCIA

Śniadanie.Przejazd do Loreto, nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej z domkiem loretańskim. Według tradycji, jest to część domu z Nazaretu, w którym Maryja urodziła się i wychowała, doświadczyła zwiastowania i w którym mieszkał w dzieciństwie Jezus Chrystus. Przejazd do Asyżu. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem Św. Franciszka i Św. Klary: Bazylika Santa Maria degli Angeli, Bazylika św. Franciszka i św. Klary. Wyjazd do Casci. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity – patronki rzeczy i spraw trudnych i niemożliwych. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

7 DZIEŃ

WATYKAN-RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie Papieża Świętego Jana Pawła II. Zwiedzanie najstarszej części Rzymu: Forum Romanum, Koloseum oraz Kapitolu (z zewnątrz), Plac Wenecki. Kościół Jezuicki Il Gesu będący wzorem barokowych rozwiązań i Bazylika Matki Boskiej Większej.  Przejazd drogą Via Appia – najstarszą drogą od czasów rzymskich, przy której znajduje się kościół Domine Quo Vadis. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach miasta. Kolacja i nocleg.

 8 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Cena obejmuje:

– Przelot na trasie Warszawa-Rzym, Rzym-Warszawa z bagażem podręcznym i bagażem nadawanym do 20 kg

– 7 noclegów w hotelach 3*i 2* lub w obiektach klasztornych, do posiłków woda ( w większości miejsc również wino)

– 7 kolacji, 7 śniadań

– Przejazdy klimatyzowanym autokarem

– Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika

– Ubezpieczenie KL i NNW

 

 Cena nie obejmuje:

– Opłaty obligatoryjnej uiszczanej pilotowi obejmującej wstępy  do zabytków, system tour guide, usługi lokalnych przewodników,  taksę klimatyczną, opłaty drogowe  160 eu

– Dopłaty do pokoju jednoosobowego 150 eu

– Dodatkowego ubezpieczenia m.in od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych (istnieje możlwiość wykupienia)

Kontakt: Martyria, ks. Krzysztof Zubrzycki 730 38 39 40

Program do pobrania: WLOCHY SAMOLOTEM.docx – kwiecień

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Ilość miejsc ograniczona!!!!