Pisz – Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Rys historyczny: Parafię erygował Bp Wojciech Ziemba 6 grudnia 1998 r. z części parafii Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej w Piszu. Administratorem Parafii był proboszcz parafii macierzystej. Od 16 maja 2000 r. proboszczem Parafii został ks. Dariusz Drężek, który w sierpniu 2000 r. rozpoczął budowę kaplicy i plebanii wraz ze świetlicą wg projektów p. Antoniego Cieloszczyka. Kaplicę pobłogosławił Ks. Bp Edward Samsel 2 marca 2002 r.

Odpust: Najśw. Serca Pana Jezusa (piątek po oktawie Bożego Ciała)

Księgi parafialne: od 1999 r.

Wyposażenie kościoła: Kościół murowany z cegły pełnej o fundamencie kamiennym. Świątynia posiada trzy nawy z prezbiterium zakończonym poligonalną absydą. W prezbiterium, nad tabernakulum znajduje się duży krzyż. Ołtarz soborowy wykonany jest z drewna, z artystycznymi okuciami metalowymi. Po stronie lewej ołtarza znajduje się wnęka z obrazem Jana Chrzciciela, natomiast po prawej stronie wisi obraz MB Częstochowskiej, zwanej MB Krechowiecką.

Adres:

Trzcinowa 24