Podopieczni Schroniska im. św. Ojca Pio pielgrzymowali na Jasną Górę

„Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” – to słowa Psalmu 34, które stały się myślą przewodnią XIII-tej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób Bezdomnych na Jasną Górę, która odbyła się w sobotę 10 listopada 2018 r. Do tronu Jasnogórskiej Pani przybyło około tysiąca osób bezdomnych w grupach zorganizowanych przez diecezjalne Caritas, a także z ośrodków współpracujących ze schroniskami prowadzonymi przez Caritas w Polsce.

W pielgrzymce wzięła udział grupa pensjonariuszy ze Schroniska im. św. Ojca Pio w Ełku wraz z pracownikami i wolontariuszami Caritas, którym towarzyszył ks. Ryszard Sawicki – wicedyrektor ełckiej Caritas ds. formacji i wolontariatu. Program spotkania był bardzo bogaty. Pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii i Drodze Krzyżowej. Wysłuchali też skierowanej do nich konferencji.

Uczestnicy tego spotkania doświadczyli poruszającego serce poczucia wspólnoty w gronie ludzi dotkniętych przez opuszczenie i wszelkie możliwe egzystencjalne dramaty, nie wyłączając wyniszczającego trybu życia, uzależnień i samotności.

ks. Ryszard Sawicki

Joanna Dziatkowiak