Pogrzeb śp. o. dr Józefa Węcławika SVD

Przewielebni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego, Seminarzyści,

Drodzy Wierni

Z żalem i nadzieją Życia Wiecznego informuję, że 7 lipca 2020 roku odszedł po nagrodę do Pana śp. O. dr Józef Węcławik SVD, wieloletni misjonarz i Rektor Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie. Przeżył 67 lat życia i 41 lat kapłaństwa. Od 2003 roku związany z diecezją ełcką; przez 7 lat był w Ełku, posługiwał jako sekretarz Biskupa Ełckiego; był również wykładowcą WSD w Ełku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Misyjnym Domu Księży Werbistów w Pieniężnie w piątek 10 lipca 2020 roku. Msza św. pogrzebowa, pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD, Biskupa Ełckiego zostanie odprawiona o godz. 11.00.

W Katedrze Ełckiej zostanie odprawiona Msza św. żałobna za śp. O. Józefa Węcławika w piątek 10 lipca, o godz. 19.00.

Wszystkich proszę o modlitwę za śp. O. Józefa Węcławika, za Jego Rodzinę oraz za Wspólnotę Księży Werbistów, a tych, którzy dysponują możliwościami zachęcam do udziału w uroczystościach żałobnych w Pieniężnie lub w Ełku. Kapłani proszeni są o zabranie własnych szat liturgicznych.

Requiescat in pace

ks. Marcin Maczan