„Pola Nadziei” w Ełku

Przez dwa dni trwała w Ełku żonkilowa kwesta. Akcja odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola Nadziei”, której znakiem jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei.

Szkolne Koło Caritas im. św. Jadwigi Królowej przy Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku po raz pierwszy włączyło się w zbiórkę, której inicjatorem jest Fundacja „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Serdecznie dziękuję  wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję, a w szczególności Paniom ze Stowarzyszenia Przyjaciół „Amazonki” w Ełku, naszym drogim wolontariuszom i mieszkańcom miasta, którzy po raz kolejny okazali wielkie serca. Mam nadzieję, że żonkilowa kampania nie tylko przypomniała o chorych dzieciach w hospicjach, ale równocześnie sprawiła, że radosny, żółty powiew wiosny zagościł w Ełku.

Zebrane środki pieniężne przeznaczone będą na realizację projektu budowy domu opieki wyręczającej, służącym do czasowego odciążenia rodziny w opiece nad długotrwale i nieuleczalnie chorym dzieckiem.

Hanna Gutowska,

opiekun Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół nr 2 w Ełku