„Polska pod Krzyżem” w diecezji ełckiej

W sobotę, 14 września 2019 r., w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego stańmy pod krzyżem, aby przepraszać za bluźnierstwa i profanacje, modlić się o nawrócenie, wypraszać moc Ducha Świętego w zachowaniu wiary w naszej Ojczyźnie oraz, aby wszystkie rodziny były silne Bogiem. Ogólnopolskie uroczystości będą miały miejsce we Włocławku.
Odpowiedzią na te dramatyczne wydarzenia jest modlitewna inicjatywa: „Polska pod Krzyżem”, w którą włącza się diecezja ełcka.

Wierni z Gołdapi zbierają się o 14.30 przy zjeździe pod Piękna Górą. W czasie wejścia pod krzyż będzie odmawiany różaniec. Na Górze pod Krzyżem, który jest pamiątka wizyty Jana Pawła 2 w diecezji odbędzie się uwielbienie krzyża. Czuwanie pod Krzyżem przygotowują wspólnoty. W Olecku wierni z gromadzą się na Mszy św. oraz adoracji w sanktuarium Krzyża Świętego. W Węgorzewie, Piszu i Ełku czuwanie modlitewne rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Wszystkie parafie diecezji ełckiej włączają się w to dzieło modlitwy.

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To, co dotychczas było jasno nazywane grzechem, staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.