Pomóżmy Pani Magdzie w powrocie do zdrowia

Pani Magda jest 31-letnią mężatką oraz matką 8-letniego synka. Dobrze funkcjonująca kobieta opiekowała się rodziną i nic nie wskazywało na to, że wkrótce poważnie zachoruje. Tak było do października 2018 r., kiedy to zgłosiła się do szpitala z silnymi bólami brzucha. Pani Magda była hospitalizowana w Ełku i Suwałkach, a następnie została przetransportowana do Kliniki Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Rozpoznano u niej ostrą porfirię powikłaną polineuropatią z niedowładem czterokończynowym wiotkim. U kobiety powstała także ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa i w związku z tym została ona przeniesiona na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie spędziła prawie dwa miesiące. Kiedy jej stan się ustabilizował, ponownie wróciła do kliniki gastrologii, gdzie rozpoczęto rehabilitację. Stąd trafiła na oddział rehabilitacyjny w Ełku i tu zaczęła się intensywna rehabilitacja. Dzięki czemu jej stan zdrowia uległ poprawie. Panią Magdę bardzo to zmotywowało do dalszych ćwiczeń.

Wydatki z leczeniem i rehabilitacją są bardzo dużym obciążeniem dla rodziny, bo utrzymuje się ona tylko z pensji męża. Ludzi dobrej woli, którzy pragną pomóc Pani Magdzie prosimy o wpłacanie środków finansowych na konto medyczne Caritas Diecezji Ełckiej: PKO SA nr 89 1240 5745 1111 0000 5746 1858 z dopiskiem „Magdalena Cybula”.

Pamiętajmy, razem jest łatwiej, samemu trudniej. Zjednoczmy się i nie bądźmy obojętni wobec ludzkiego cierpienia. Niech słowa Jezusa będą drogowskazem naszego postępowania: „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).