Poświęcenie figury Matki Bożej Fatimskiej w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach

13 czerwca parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach przeżywała kolejny dzień fatimski. Od maja obchodzone są w parafii pierwsze soboty miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Biskup Adrian Galbas dwa miesiące temu podarował wspólnocie parafialnej figurę Matki Bożej z Fatimy. W czasie sobotniej Mszy Świętej Ksiądz Biskup dokonał uroczystego poświęcenia i przekazania figury dla parafii.

Licznie zgromadzeni wierni z entuzjazmem czekali na ten obrzęd z dwóch powodów. Chcieli przyjąć Matkę Bożą do swojej parafii, ale także pragnęli pierwszy raz zobaczyć i usłyszeć na żywo Biskupa Pomocniczego Diecezji Ełckiej. W Homillii Bp Adrian mówił o jednej z próśb jaką przekazała Pani Fatimska trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Tą prośbą było wezwanie do modlitwy. Kaznodzieja bardzo mocno podkreślił, że nie ma chrześcijanina bez modlitwy, ponieważ to ona w pierwszej kolejności pozwala naśladować Jezusa Chrystusa. Ksiądz Biskup zaakcentował również modlitwę uwielbienia, która jest najczystszą formą modlitwy, ponieważ charakteryzuje się bezinteresownością.

Po Mszy Świętej odbyła się procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Parafianie zobowiązali się do wierności modlitwie i szerzenia kultu maryjnego, które pozwalają jednoczyć się z Jezusem Chrystusem. Duszpasterze na czele z Księdzem Proboszczem Tadeuszem Rynkiewiczem oraz Parafianie pragną serdecznie podziękować Księdzu Biskupowi za ten niezwykle cenny dar, który już na stałe zagości w świątyni.