Poświęcenie kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w kościele pw. św. Wojciecha w Suwałkach.

7 marca 2019 r., biskup Jerzy Mazur, biskup ełcki podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. św. Wojciecha w Suwałkach, poświęcił kopię obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Obraz został sprowadzony z Częstochowy w dniu 1 marca przez ks. proboszcza Wiesława Śliwczyńskiego i delegację naszych parafian. Po przywiezieniu do Suwałk został umieszczony w kaplicy sióstr Salezjanek po czym w uroczystej procesji, w dniu 7 marca, z udziałem Ks. Biskupa, licznego grona księży i wiernych został przeniesiony do naszej Świątyni. Na zakończenie Mszy świętej ks. proboszcz Wiesław Śliwczyński zawierzył parafię opiece Matki Bożej.

Obraz jest darem jednej z rodzin parafii pw. św. Wojciecha w Suwałkach.

Andrzej Meller