Program Roku Jubileuszowego 25-lecie Diecezji Ełckiej

Program Roku Jubileuszowego

25-lecie Diecezji Ełckiej

2 luty 2017 r. – Dzień Życia Konsekrowanego. Uroczysta modlitwa w katedrze pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza oraz Sympozjum poświęcone niektórym aspektom życia konsekrowanego.

18 luty 2017 r. – Sympozjum poświęcone formacji kapłańskiej. Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

25 marca 2017 r.:

–  Katedra – godz. 9.00. Msza św. Jubileuszowa pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza z kazaniem okolicznościowym abp. Wojciecha Ziemby, pierwszego biskupa ełckiego.

– Sympozjum z okazji 25-lecia Diecezji Ełckiej – „W kalejdoskopie wyzwań duszpasterskich: parafia-rodzina-młodzież”. Ełckie Centrum Kultury.

Wieczorem w każdej parafii uroczysta Msza św. z podziękowaniem za 25 lat istnienia Diecezji Ełckiej.

24 kwietnia 2017 r. – uroczystości diecezjalne ku czci Św. Wojciecha, współpatrona diecezji i patrona kościoła katedralnego. Przewodniczy abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński.

1 czerwca 2017 r. – Dzień Dziecka. I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej. Stacja misyjna dla dzieci. Ełk, Plac Jana Pawła II.

8 czerwca 2017 r. – Msza św. Jubileuszowa. Ełk, Plac Jana Pawła II. Przewodniczy Ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Zaproszeni są biskupi z metropolii warmińskiej i metropolii białostockiej oraz inni Goście.

17 czerwca 2017 r. – I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej. Stacja misyjna dla młodzieży. Ełk, Plac Jana Pawła II.

27 czerwca 2017 r. – Dzień Świętości Kapłańskiej. Suwałki, par. Św. Aleksandra. Zaproszony Ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa.

11 sierpnia 2017 r. – zakończenie Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dziękczynienie i zawierzenie Diecezji opiece Matki Bożej.

8 września 2017 r. – Parafia Pozezdrze. Dożynki diecezjalne. Jubileuszowe spotkanie pracujących na roli, w ogrodach i sadach oraz korzystających z owoców ich pracy.

9 września 2017 r. – Jubileusz 25-lecia Caritas Diecezji Ełckiej.

23-24 września 2017 r. – Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Organizacja i oprawa liturgiczna została powierzona Diecezji Ełckiej, stad traktujemy tę pielgrzymkę również jako Jubileuszowe spotkanie Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze.

21 października 2017 r. – I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej. Stacja misyjna dla dorosłych. Ełk, parafia Św. Rafała Kalinowskiego i sala sportowa MOSiR-u.

Pierwsza połowa grudnia 2017 r. Nasza diecezja, w roku swojego Jubileuszu, zawozi w darze na Plac św. Piotra w Rzymie choinkę. Temu wydarzeniu towarzyszy kilkudniowa pielgrzymka do Rzymu.