Prośba o modlitwę za Białoruś

Czcigodni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego,  Wierni Diecezji Ełckiej

Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz – Metropolita mińsko-mohylewski i Przewodniczący Episkopatu Białorusi wezwał wiernych w swoim kraju i wszystkich ludzi dobrej woli, aby we wrześniu za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, modlili się w intencji jak najszybszego rozwiązania trwającego na Białorusi kryzysu społeczno-politycznego.

Proszę Kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wszystkich diecezjan o solidarność modlitewną z Białorusią i wiernymi Kościoła Katolickiego. W naszych modlitwach wspólnotowych i prywatnych prośmy Boga w intencji pokojowego zakończenia trwającego na Białorusi konfliktu.

Proszę o włączenie tej intencji do modlitwy wiernych:

W solidarności z Białorusią i wiernymi Kościoła Katolickiego, módlmy się o jak najszybsze pokojowe rozwiązanie trwającego w tym kraju kryzysu społeczno-politycznego.

Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki