Przedszkolaki od „Lolka” i świat życia konsekrowanego

W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodziliśmy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kilka dni później, 5 lutego 2020 r., do klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – znajdującego się przy Domu Samotnej Matki i działającego pod auspicjami ełckiej Caritas – zostały zaproszone dzieci z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” im. św. Jana Pawła II w Ełku.

Dzieci uczestniczyły w katechezie nt. „Kim jest osoba konsekrowana?”. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w kaplicy. Przedszkolaki zastanawiały się nad tym, co to jest powołanie i kim jest siostra zakonna. Uczciły relikwie św. s. Faustyny. W domu zakonnym sprawdzono ich wiedzę poprzez rozwiązywanie krzyżówki. Ich zadaniem było narysowanie siostry zakonnej i określenie, jakie powinno być jej serce. Przedszkolaki wspólnie budowały klasztor z kloców. Doskonale wiedziały, że powinno tam się znaleźć miejsce na kaplicę.

Podczas katechezy dzieci dowiedziały się od s. Tabity, s. Felicyty i s. Salomei, w jakie dzieła są one zaangażowane. Po zakończonym spotkaniu w klasztorze i słodkim poczęstunku przyszedł czas na spotkanie z podopiecznymi Domu Samotnej Matki im. bł. Marianny Biernackiej i Domu Pomocy Społecznej „Misericordia”. Przedszkolaki zaprezentowały skecz o Babci Gieni i Dziadku Stefanie oraz wspólnie śpiewały różne piosenki.