Radość i duma z odzyskania niepodległości. I Przegląd Pieśni Patriotycznej „Droga do wolności”.

14.11.2018 r., o godzinie 10:00, w sali widowiskowo-konferencyjnej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku, przy ul. Kolejowej 31, odbył się I Przegląd Pieśni Patriotycznej „Droga do wolności.” Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. Tadeusz Herman opiekun duchowy Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej, Pani Monika Drobińska- Prezes Fundacji „Odpowiedzialni za Marzenia” , Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku- Pan Krzysztof Waszczuk.

Wśród występujących byli przedstawiciele naszych zaprzyjaźnionych ośrodków pomocy osobom niepełnosprawnym: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ełku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod Kasztanami”, Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z chorobą Alzhaimera i innymi zaburzeniami psychicznymi, Dom Pomocy Społecznej „Tęczowy Dom” oraz reprezentacja Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Po uroczystym powitaniu gości przez Panią Kierownik nastąpił podniosły moment, w którym nasi niepełnosprawni uczestnicy zaprezentowali „Taniec z flagami” a następnie przedstawili trudną i pełną poświęceń drogę Polski do odzyskania niepodległości.

Pieśni patriotyczne prezentowane przez poszczególne ośrodki dostarczyły uczestnikom przeglądu wiele wzruszeń i niejednokrotnie łez. Ukoronowaniem patriotycznego spotkania było wspólne odśpiewanie „Roty”. Była to  piękna chwila, która zjednoczyła ponad 120 niepełnosprawnych osób w postawie pełnej radości i dumy z bycia Polakiem.

Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku

Małgorzata Charubin