Rekolekcje na dobry początek

W trzeci weekend września, w Ełku, odbędą sie rekolekcje na dobry początek. To zaproszenie młodych ludzi do tego, aby nowy rok  szkolny powierzyli Panu Bogu.

To pierwsze od dawna tego rodzaju rekolekcje.  Chcemy, razem z młodymi ludźmi, na nowo odkryć działanie Ducha Świętego w życiu. Wiele o Duchu Świętym mówimy. Młodzież, szczególnie podczas przygotowania do sakramentu bierzmowania wiele słychy o działaniu Ducha Świętego, o darach i owocach Jego działania.  Poprzez to spotkanie chcemy pewne rzeczy podkreślić i na nowo spojrzeć na Jego działanie w naszym życiu. – mówią Organizatorzy.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia w katedrze ełckiej, po której konferencja, praca w grupach i wspólna modlitwa. Niedzielne spotkanie rozpocznie konferencja, którą wygłosi ks. Łukasz Różycki, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.  Wszystko zakończy wspólna Msza Święta.

Podczas rekolekcji przedstawiona zostanie idea Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, w formie skierowanej do młodego człowieka. Powstanie dzieła w środowisku młodzieży to ich odpowiedź na nieustanną potrzebę modlitwy.

Serdecznie zapraszamy Młodzież do dobrego startu w nowy rok szkolny!