Relikwie św. Wojciecha, głównego patrona Polski, przekazane parafii pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Suwałkach

Delegacja parafii pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Suwałkach na czele z  ks. kan. Wiesławem Śliwczyńskim, proboszczem parafii, udała się do Gniezna na zaproszenie prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, aby otrzymać relikwie pierwszego stopnia św. Wojciecha, patrona Polski. Do ich uroczystego przekazania doszło w katedrze gnieźnieńskiej podczas Mszy św. 23 kwietnia.

Prymas zwrócił się do przybyłych delegacji z zachętą, by kontynuowali świadectwo wiary zapoczątkowane przez św. Wojciecha w swoich wspólnotach oraz poprosił o modlitwę w jego intencji i w intencji całej Ojczyzny.

To niezwykle ważne dla parafii wydarzenie związane jest z planowanym na dzień 29 września 2019 roku oddaniem Bogu naszego Kościoła.

Parafianie, wspólnoty parafialne wraz z wszystkimi mieszkańcami parafii pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Suwałkach, pragną kontynuować misję ewangelizacyjną św. Wojciecha i są przekonani, że obecność relikwii stanie się dodatkową do tego zachętą i szczególnym znakiem Bożego błogosławieństwa.

Andrzej Meller