Reportaże w TV Trwam z udziałem biskupów i kapłanów diecezji ełckiej

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, który w tym roku będzie inaczej przez nas wszystkich przeżywany. Trudny czas epidemii, doświadczenie cierpienia i niepewności stawia wiele pytań. Wielu z Was zadaje pytanie, jak w tym trudnym doświadczeniu przeżyć Triduum Paschalne w domu? Jak celebrować Wielkanoc? Jak się modlić?
Zapraszamy na dwa reportaże, które my kapłani, wraz z Pasterzami diecezji ełckiej i TV Trwam, przygotowaliśmy na Wielki Tydzień.
Wielki Poniedziałek – Nie traćmy nadziei, a w nim słowo naszych Pasterzy o przeżyciu Triduum Paschalnego w czasie epidemii.
Wielki Czwartek – reportaż Nasza Pascha, a w nim m.in. o tym, że w trudnym czasie pandemii kapłani nie zostawiają wiernych i, w dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, zapewniają o swojej modlitwie.
Dziś Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Misterium, które miało odbyć się dziś w Gołdapi, Ks. Mariusz Pawlina wraz z aktorami przygotował w formie słuchowiska. Będzie dobrą pomocą w rozważaniu Męki Pańskiej w naszych domach. Będzie transmitowane przez różne rozgłośnie radiowe. Więcej informacji wkrótce.
ks. Mariusz Pawlina