Reportaż z Misterium Męki Pańskiej w TV Trwam

22 marca (czwartek),  o 17.30 w TV Trwam odbędzie się emisja reportażu z ubiegłorocznej edycji Misterium Męki Pańskiej w Giżycku:  „Okiem kamery: Misterium Męki Pańskiej Giżycko 2017”. Zachęcamy do oglądania!

A już  24 marca o godz. 19.00, w przeddzień Niedzieli Palmowej, na giżyckim Wzgórzu św. Brunona, około 200. aktorów-amatorów zaprezentuje Misterium po raz trzeci.

Na potrzeby widowiska przygotowano odpowiednią scenografię – przestrzenną zabudowę części wzgórza, a także rekwizyty, dekoracje, kostiumy, oświetlenie i nagłośnienie. Odgrywanym scenom będzie towarzyszyć skomponowana specjalnie na potrzeby misterium ścieżka dźwiękowa, złożona z efektów dźwiękowych, ilustracji muzycznych oraz utworów muzycznych w wykonaniu Giżyckiego Chóru Kameralnego Cantabile.

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku to oparta na fragmentach Pisma Świętego i objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich rekonstrukcja wydarzeń, gdzie Bóg z miłości do człowieka wziął na swoje ramiona krzyż.

W pierwszej części widzowie zobaczą sceny z życia i publicznej działalności Chrystusa. Druga część pasyjnego spektaklu plenerowego wprowadzi uczestników w wydarzenia bezpośrednio związane z Pasją, a następnie z Paschą Pana.
To wydarzenie ewangelizacyjne, religijne i kulturalne, wystawione w wigilię Niedzieli Palmowej będzie formą swoistych rekolekcji, przygotowujących do świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Widowisko wystawi Wspólnota Ewangelizacyjno – Teatralna przy parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku.Pomysłodawcą, autorem scenariusza, reżyserem i kierownikiem produkcji misterium jest ks. Mariusz Pawlina, wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Giżycku, autor licznych projektów ewangelizacyjnych i patriotycznych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje biskup ełcki Jerzy Mazur. Patronat medialny objęły m.in. Radio Maryja, TV Trwam, „Nasz Dziennik”, tygodnik „Niedziela” oraz miesięcznik diecezji ełckiej „Martyria”.

Wzgórze św. Brunona uznawane jest za miejsce męczeńskiej śmierci benedyktyńskiego mnicha, ewangelizatora Prus św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu w 1009 r. Odbywają się tu ważne lokalne uroczystości religijne.

Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny!

rr