Rozpoczęcie „Lata z Chrystusem na Mazurach”

7 i 8 lipca 2018 roku w Giżycku na Wzgórzu św. Brunona odbędą się uroczystości związane z  rozpoczęciem Lata z Chrystusem na Mazurach oraz kultem św. Brunona w Giżycku. Przedsięwzięcie, które jest formą rozpoczęcia wakacji z Bogiem, corocznie licznie gromadzi lokalnych wiernych, odwiedzających Mazury turystów oraz żeglarzy.

W tym roku uroczystości rozpoczną się na Wzgórzu w sobotę 7 lipca o godz. 17:30 Nabożeństwem Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi (Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca), a następnie o 18:00 spektaklem pt.: Królowa Korony Polskiej w reżyserii ks. Mariusza Pawliny. Po spektaklu o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jerzego Mazura SVD Biskupa Ełckiego, z udziałem żeglarzy, w zacumowanych na jeziorze Niegocin jednostkach pływających.

Spektakl Królowa Korony Polskiej  będzie wielkim ewangelizacyjno-historycznym widowiskiem plenerowym, w wykonaniu ponad stuosobowej Wspólnoty Teatralno-Ewangelizacyjnej, przygotowanym z okazji Jubileuszu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w duchu wdzięczności Bogu za wolność i niepodległość, w duchu wdzięczności naszym świętym przodkom za świadectwo wiary  i patriotyzmu … W spektaklu Królowa Korony Polskiej podkreślona zostanie wielka, wiodąca rola Maryi w historii naszego narodu, a zwłaszcza w czasach, które ostatecznie przyniosły naszej ojczyźnie wolność (Objawienia w Gietrzwałdzie).

Drugiego dnia, w niedzielę 8 lipca, o godz. 13:00 w Sanktuarium św. Brunona zostanie odprawiona Msza św. odpustowa z udziałem delegacji z zaprzyjaźnionego z Giżyckiem niemieckiego Kwerfurtu, na czele z proboszczem z par. św. Brunona i Bractwem Świętego Brunona,  połączona z procesją ewangelizacyjną na Wzgórze św. Brunona. W procesji, w kostiumach odgrywanych postaci, wezmą udział wykonawcy spektaklu Królowa Korony Polskiej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ks. bp. Jerzy Mazur SVD Biskup Ełcki.

ks. Mariusz Pawlina