Rozstrzygnięcie II. edycji konkursu pt. „Świętemu Janowi Pawłowi II- maluję, śpiewam, recytuję i swoje talenty pokazuję!”

Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka” im. św. Jana Pawła II po raz drugi zorganizowało konkurs pod hasłem „Świętemu Janowi Pawłowi II – maluję, śpiewam, recytuję i swoje talenty pokazuję”. W tym roku konkurs wpisał się w szereg działań podjętych z okazji 100. rocznicy urodzin naszego patrona św. Jana Pawła II. Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie dzieci z przedszkoli znajdujących się na terenie diecezji ełckiej. Uczestnicy mogli zaprezentować różnorodne talenty tj. wokalne, plastyczne i recytatorskie.

Z racji obecnej sytuacji, tegoroczna edycja konkursu odbyła się drogą elektroniczną.

Nasi najmłodsi uczestnicy nas nie zawiedli i otrzymaliśmy wiele ciekawych prac i nagrań. Wszystkie prace plastyczne były wykonane starannie, z pomysłem, a  jury miało naprawdę trudne zadanie. Oceniana była przede wszystkim kreatywność, samodzielność, estetyka oraz nakład pracy.

A oto lista laureatów:

Kategoria 3-4 latki

I miejsce: Julia Milewska

II miejsce: Elżbieta Makarewicz

III miejsce: Julia Malinowska

Wyróżnienie: Bartosz Rosiak

 

Kategoria 5-6 latki

I miejsce: Alan Młynarski

II miejsce: Lilia Zagórska

III miejsce: Klaudia Walejewska

 

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski odbył się na podstawie nagrań przesłanych do organizatora. Gratulujemy osobom przygotowującym dzieci nie tylko wyboru utworu, ale także aranżacji występu. Jury z przyjemnością oglądało małych poetów i z trudem wyłoniło zwycięzców.

Kategoria 3-4 latki

I miejsce: Ksawier Garlicki

II miejsce: Klara Szuchnicka

III miejsce: Oliwia Waśkiewicz

 

Kategoria 5-6 latki

I miejsce: Aleksandra Kościuk

II miejsce: Wiktor Barankiewicz

III miejsce: Adam Kryjak

 

Konkurs wokalny

Konkurs wokalny skierowany był do dzieci 5-6 letnich. Komisja oceniała przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Gratulujemy przedszkolakom odwagi scenicznej, a rodzicom efektywnej i efektownej pracy z dzieckiem. Cieszymy się, że w Ełku mamy tak utalentowane młode pokolenie.

I miejsce: Maria Balcerzak

II miejsce: Dominik Sakowski

III miejsce: Michalina Drągowska

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Koordynatorzy Konkursu